DIGITALISEERIMISEST

Submitted by haldur on Sat, 10/26/2019 - 10:54

Uuematel videokaameratel toimub materjali digitaalne salvestamine ja selle arvutisse laadimine on imelihtne ja kiire. Vanemad videokaamerad salvestasid magnetlindile ja algul kasutati  analoogsalvestussüsteemi, alates 1999. a digitaalset salvestussüsteemi.  Magnetlinidilt video arvutisse või DVD plaadile saamine on pikk protsess ja digitaliseerimise käigus tuleb kogu materjal normaalkiirusel läbi mängida.
Magnetlindi salvestuse kvaliteet aja jooksul langeb. Eriti halvas olukorras on tavaliselt vanemad VHS kassetid ja näiteks 15...20 aasta vanustelt lindistustelt ei pruugigi enam midagi head kätte saada. Need tuleks kiiresti digitaliseerida.
Kes on sellist videokaamerat rohkem kasutanud, siis on tavaliselt kogunenud hulk “musta” lindistatud materjali, mille hulgast on raske soovitud filmijuppi kiiresti üles ei leia. Ka on vaatamine raskendatud. See võib olla lapsepõlvemälestus, reisivideo, oluline sündmus, laste ja pereliikmete jäädvustus vms. Ainukeseks mahamängimise võimaluseks ongi sageli sellesama videokaamera kasutamine. salvestatud videomaterjali digitaliseerimise ja DVD plaatidele salvestamise teenust. Soovi korral teeme lisaks materjali toimetamise ja lindistuse kvaliteedi parandamise. Mida selle teenuse kasutamine Teile annab?

1. Materjal on kiiresti leitav.
2. Materjal on lihtsalt vaadatav – pleieris, arvutis, nutitelefonis
3. Materjal on edaspidi lihtsalt paljundatav.
4. Videofilmi kvaliteet püsib ajas muutumatuna erinevalt videokassetile salvestatust.
5. Toimetatud videod on paremini vaadatavad – pole midagi igavamat kui hüpleva pildiga lõputult veniv koduvideo.
6. Fotod on võimalik samuti filmiks seada.
Soovi korral võib lisaks tellida plaatide ja plaadiümbriste kujunduse. Salvestiste konfidentsiaalsus on täielikult tagatud.
Digitaliseerimist ja ümbersalvestamist pakkuvad firmad teevad seda tööd tavaliselt ilma igasuguse töötlemiseta ehk "on nagu on". Pakutava teenuse erinevus teistest sarnastest tegijatest ongi see, et lisaks on võimalus teostada mõningast kvaliteedi parandamist (kontrastsuse, valgusnivoode ja värvide korrektsiooni jms) ja ilmsete defektide väljalõikamist, samuti vajadusel salvestusel tekkinud kaamera müra eemaldamist helifailist.
Vajadusel saab lihtsama plaadikujunduse koos vajalike kirjetega ja trükiga plaadile. Plaadi kujunduses on tavaliselt kasutatud tellijaga kokkuleppel mõnda pilti salvestuses asuvast materjalist vms. Soovi korral võib DVD plaadile lisada menüü, et vajalik filmilõik oleks kergesti leitav.