Back to top

Pulmavideo ja -foto

Abielu registreerimine ja pulmatseremoonia on kahtlemata üks olulisemaid asju inimeste elus. Eesti rahvas on naljaga pooleks jaganud inimese elu kahte ossa – pulma poole ja sealt edasi surma poole. Tänapäeval on levinud ka elu rohkemateks osadeks jagamine ehk korduv abiellumin sust kogumas. Vaieldamatult on korralikult valmistatud pulmavideo oluliselt paremini seda tähtsat sündmust jäädvustav ja pulmas olnud emotsioone säilitav, kui parimadki fotod.
Tänapäeval on videokaamerate hinnad langenud ja kvaliteet paremaks muutunud. Fotoaparaadiga on võimalik samuti videot teha, samuti nutiseadmetega. Sellepärast on pulmades sageli mitmeid inimesi, kes seal üht-teist jäädvustavad. Kindlasti on neil salvestustel ajalooline väärtus, kuid korralikku pulmavideot neist reeglina ei saa. Tasemel pulmavideote tegijaid on küll mõnevõrra vähem kui fotograafe, kuid seda teenust pakkuvaid firmasid ja üksiküritajaid on massiliselt turule tulnud. Igaüks kiidab oma värki, rikkalikku väga pikaajalist paariaastast kogemust jne. Kes pikemalt, kes lühemalt. Seda parem muidugi potentsiaalsetele tellijatele, kes saavad mitme tegija vahel valida.

KUIDAS SAADA KORRALIK PULMAVIDEO? TELLIJA ABC

1. Pulmavideo õnnestumiseks peab tegijatel olema 3 omadust – teadmised, oskused ja kogemused.
2. Asjaga tegeleva videopiltniku (videograafi) tulemus on tavaliselt parem, kui sõbrale – sugulasele pihku torgatud videokaamerasse tekkiv salvestus.
3. Proffide riistvara on tavaliselt tunduvalt parem – kaamerad, mikrofonid, valgustus, statiivid jms. Selle tõttu on lootust kvaliteetsemale lõpptulemusele.
4. Heal operaatoril peab olema kätt ja silma, ta peab oskama valida õiget aega ja kohta – pruutpaari sabas sörkides võib saada palju kukla- ja tagantvaate kaadreid, millega pole tavaliselt palju peale hakata.
5. Sama oluline kui salvestus (ja tavaliselt palju rohkem aega nõudev) on videomontaaž. Tasemel montaažitarkvara, õigete kaadrite valik, originaalheli korrigeerimine, lisamuusika, efektid, tiitrid jms – see teebki alles õige pulmavideo. Halvasti monteeritud pulmavideot on igav vaadata.
6. Väga oluline on pulmavideo vormistus – maitsekalt kujundatud DVD või blu-ray plaat ja ümbris, menüü olemasolu, võimaldamaks vaadata erinevaid pulmavideo lõike jms.

MILLEGA VEEL VÕIKS ARVESTADA?

Pulmavideo võib olla erineva pikkusega. Sageli kasutatakse pikkust 1 tund. Samas on tähtis, et video ei jääks lohisema ega muutuks igavaks. Tavaliselt tegijal ongi pikemat filmi mugavam teha kui lühemat. Aga ega suurem pikkus tee seda sellepärast veel paremaks. Ainult laulatuse filmimisel on 1 tund selgelt liiast. Samas ei pruugi pulmavideol olla ainult laulatus ja pulmapidu, vaid ka pidulikule sündmusele eelnevad tegevused –toimetamised. Mõnikord soovib pruutpaar näidata pulmakülalistele peol oma eelneva elu fotosid ja videoklippe, millised saab samuti filmiks kokku monteerida. Võimalik on pulma paariminutilise ülevaateklipi tegemine internetti riputamiseks. Sageli soovitakse pulmavideo paljundamist.

Kõike ülaltoodut on AlloraFilm valmis pakkuma. Kuna soovid ja võimalused on erinevad, siis on võimalik pakkuda mitmesuguseid variante:
1. Pulma lühivideo pikkusega 3...4 minutit - 350€
2. Monteeritud pulmavideo pikkusega kuni 1 tund - 500€
3. Monteeritud pulmavideo + lühivideo - 600€
4. Droonivõtted - lisaks 150€
5. Fototeenus pulmas koos video tegemisega piltidest - 350€.
Kõigile variantitele lisandub transpordikulu 0,3€/km.
Valmimise tähtaeg - ca 2 - 4 nädalat peale pulmi.

Kuna pulmavideod on personaalsed ja paljud ei soovi neid avalikkusele näidata, siis ei ole siin tehtud tööde näidiseid. Rohkete näidiste vaatamiseks võtke ühendust.